Hírek
Hírek : Kettőből egy, így a hétből hat ...

Kettőből egy, így a hétből hat ...

2014.12.05. 15:43

Elvesztette veretlenségét, de ezt megelőzően újabb győzelmet szerzett a Tiszaújvárosi Termálfür-dő-Phoenix KK.
A hétvégén ugyanis két bajnokit is játszottak.
Felemásan. Pénteken az Eger ellen heroikus küzdelemben sikerült a győzelem, ám vasárnap Debrecenben a hazaiak elvették a veretlenséget.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – EKF-Eger-KOK SE 88-85 (21-22, 17-33, 23-9, 27-21)
Tiszaújváros, 500 néző. V.: Fodor, Sallai, Gergely.

Tiszaújvárosi Termálfürdő-Phoenix KK: Kóthay (6/3), Varga Á. (16/6), Kovács Z. (16), Pöstényi (10), Béres (6).
Csere: Benőcs D. (10/6), Sitku (11), Magyar (13/9), Szeiberling (-), Kovács B. (-).

EKF-Eger-KOK SE: Szabó P. (25/15), Kis S. (10/9), Jakab Zs. (4), Frey, Varga I. (5).
Csere: Máté (17/9), Csabák (11/9), Megyes (1), Pongrácz (12/12).

Az Eger mindig mumusa volt a Phoenix-nek, így a hazaiak most sem remélték, hogy sétagalopp lesz a mérkőzés, ám még a legjobb író sem tudott volna izgalmasabb forgatókönyvet összehozni, mint amit az élet alakított.

Az első negyedben birkózott egymással a két csapat, de nem jutottak dűlőre, a negyed végén mindössze egypontos előnnyel az Eger vezetett.

A második 10 percben a vendégek beindították a nehéztüzérséget, és hárompontosokkal (a negyedben 9-et dobtak!) 17 pontos előnyre tettek szert.

Félidőben már többen siratták a veretlenséget. Szerencsére sem Brunyánszki edző, sem a játékosok nem így gondolták.

A szünetről visszatérő Phoenix a harmadik ne-gyedbenn megrázta magát, és ismét kétesélyessé tette a mérkőzést.

Ez egészen a mérkőzés utolsó percéig megmaradt, ám a végjátékot  a tomboló nézők előtt ismét a hazaiak nyerték..

Brunyánszky István, vezetőedző: Az első félidőben extra teljesítményt nyújtott az Eger a kinti dobásokkal.
A másodikban feljavult csapatvédekezésünk, és pontosabb lett a támadójátékunk, s ez eredményezte hatodik győzelmünket.

Váczi Péter, vezetőedző: Nagy lehetőséget szalasztottunk el, az első két negyedben fantasztikusan játszottunk.
A hazaiak vért ihattak a szünetben, hiszen egy 10–0-ás rohammal visszajöttek a meccsbe.
Az ötven százalékos távoli mutatónkat bármikor elfogadnám, ezért is különösen fájó, hogy így sem tudtuk nyerni.
A hozzáállás, és az, hogy az utolsó pillanatig versenyben voltunk, pozitív.

Nem kellett újabb hetet várni a következő fordulóra, a Phoenix vasárnap már Debrecenbe látogatott.
Bár három negyeden keresztül neki állt a zászló, valószínűleg a pénteki mérkőzés még a fiúk lábában volt, mert végül hat ponttal kikapott a DEAC-tól
.

DEAC - Tiszaújvárosi Termálfürdő-Phoenix KK 77-71 (12-16, 17-21, 22-20, 26-14)
Debrecen, 500 néző. V.: Hegedűs, Borgula, dr. Mészáros.

DEAC: Nagy Botond (16/6), Nagy Benedek (-), Kaluha Csaba (16/6), Pall Helgason (-), Takács
Csere: Dániel (24), Kiss Lajos (-), Andrássy Géza (-), Gál Krisztián (-), Vas Viktor (11), Szarka Dávid (-), Pék Dávid (4), Erdei Ádám (6).

Tiszaújvárosi Termálfürdő-Phoenix KK: Kóthay (12/3), Varga (13), Kovács Z. (14), Pöstényi (4), Béres (10).
Csere: Kilyen (1), Benőcs (5), Sitku (5), Magyar (5/3), Kovács B. (2).

Dr. Nagy Ágoston, vezetőedző: A támadásunk akadozott a mérkőzés elején, ezért volt az, hogy 28 pontot kaptunk.
Szerencsére a második félidőben higgadtan, együtt játszva megoldottuk a feladatot.
Nem csak azért, mert győz-
tünk, hanem azért is, mert az csináltuk, amit akartunk, és nem azt, amit hagytak nekünk a tiszaújvárosiak.

Brunyánszky István, vezetőedző: Két napon belül kellett ismét pályára lépnünk, és a pénteki meccs még benne volt a srácok lábában, emiatt a második félidőben – elsősorban támadásban - már nem tudtunk megújulni.
Így is küzdelmes mérkőzést láthatott az ide is ellátogató tiszaújvárosi közönség, és talán ez, talán a zsinórban elért hat győzelem is teherként nyomott minket.
De megyünk tovább, jönnek még meccsek, amelyek után lesz okunk az örömre.