Elkészültek az NB I/B rájátszásának csoportbeosztásai.
A Keleti és Nyugati csoport 1-4. helyezettjei játsszanak az NB I/B 1-8. helyezéséért (feljutásért) a felsőházban.
Az 5-8. helyezettek a 9-16. helyért, az alsóházban a 9-12. helyezettek a kiesés elkerüléséért a 17-24. helyért.
A Tiszaújvárosi Termálfürdő-Phoenix KK a középcsoportban folytatja, ahol ebben az évben kuparendszerben döntik el a helyezések sorsát a csapatok.
Az alábbiak szerint:
I. forduló
V: Kelet 5. -Nyugat 8.
VI: Kelet 6. -Nyugat 7.
VII: Kelet 7. -Nyugat 6.
VIII: Kelet 8. -Nyugat 5
II. forduló
E: V. győztese -VII. győztese
F: VI. győztese -VIII. győztese
G: V. vesztese -VII. vesztese
H: VI. vesztese -VIII. vesztese
III. forduló
9-10. helyért: E győztese -F győztese
11-12. helyért: E vesztese -F vesztese
13-14. helyért: G győztese -H győztese
15-16. helyért: G vesztese -H vesztese
Az első fordulóban a Phoenix KK a Falco II. csapatával mérkőzik, az első találkozót Szombathelyen április 17-én, pénteken, 19 órakor, a visszavágót április 24-én, pénteken, 18 órakor a városi sportcentrum játékcsarnokában játsszák a csapatok.
Országos döntőben
Sűrűre sikeredett a tavaszi szünet utáni első három nap az Eötvös kosarasainak.
Április 8-án országos elődöntőnek adott helyet a középiskola tornaterme.
Az V. korcsoportos fiúk először a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium csapatát múlták felül, majd a békési, Szegedi Kis István Református Gimnázium együttesét győzték le és harcolták ki a Pécsett megrendezendő országos döntőn való részvételt.
Eredmények: Nyíregyháza, Krúdy – Tiszaúj-város, Eötvös 60 – 71
Tiszaújváros,
Eötvös – Békés, Szegedi 64 – 59
A csapat tagjai: Orosz Dominik, Szilasi Bence, Jónás Bence, Joó Tamás, Mayer Ákos, Szabó Attila, Czakó Roland, Katlan Roland, Zsuga Tamás, Taskó István, Berta Bence, Benőcs Viktor (edző), Szendrey Zsombor (testnevelő, edző)
Kamarás Kupa kipipálva
29. alkalommal rendezték meg Miskolcon a Diósgyőri Gimnáziumban a hagyományos középiskolás kosárlabdatornát, a Kamarás Kupát.
Természetesen ezúttal is meghívást kaptak a tiszaújvárosi gimnázium kosárlabdázói. A kétnapos tornán a fiúk mezőnyében az Eötvös gárdája nem talált legyőzőre és első helyen végzett.
A lányok versenyét a Diósgyőri gimnázium nyerte.
Eredmények:
Irinyi Református Szakközépiskola – Eötvös Gimnázium és Szakközépiskola 40-96,
Eötvös Gimnázium és Szakközépiskola – Földes Ferenc Gimnázium 72-54,
Diósgyőri Gimnázium – Eötvös Gimnázium és Szakközépiskola 76-83.
A végeredmény:
1. Eötvös Gimnázium és Szakközépiskola (testnevelő tanár: Szendrey Zsombor)
2. Földes Ferenc Gimnázium
3. Diósgyőri Gimnázium
4. Irinyi Református Szakközépiskola
A különdíjak közül Kovács Zoltán (Eötvös) kettőt is bezsebelt, mint a torna legjobbja és legeredményesebb pontszerzője.